Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

Hastaya Büyük Konfor Sağlayan Hasta Yatakları

December 12 2019

Hastaya Büyük Konfor Sağlayan Hasta Yatakları

Gününün büyük bir vaktini hatta neredeyse tamamını yatağında geçiren hastalar için, yatak tanımı sadece yatılacak yer olmakla kalmamakta ve büyük bir değere sahip olmaktadır. Hastalığın durumuna ve şiddetine göre çok hassas bir dönem içerisinde ev tipi hasta karyolası ve ev tipi hasta yatağı, hastanın konforu için büyük önem taşımaktadır. Ve her hastanın istediği zamanda bir refakatçiye sahip olamaması sebebiyle de tüm yapabileceklerin yataktan beklenmesi normal karşılanmaktadır. Bunlar arasında isteğine göre yatağı kaldırmak, indirmek gibi otomatik eylemler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bir hasta yatağının iyi olabilmesi için öncelikle ortopedik bir yapıya sahip olması gerekmektedir.

Hem Konforlu Hem Güvenli

Hastanın konforunun yanı sıra güvenliği de son derece önem taşımaktadır. Bu sebeple de hasta yatağında yer alan korkulukların rahatlıkla çıkartılabiliyor olması ve hasta ile refakatçisini zor durumda bırakmaması da büyük önem taşımaktadır. Hasta yatağının yanı sıra burada önemli olan görev hasta karyolasına düşmektedir. Hasta karyolası, tekerlekleri olan ve herhangi bir soruna karşılık korkulukları ile hastanın düşmesini engelleyen bir karyola tipidir. Ev tipi hasta karyolası da çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu anlamda acil bir müdahale sırasında korkulukların tek bir hareketle açılabilmesi, hastanın hayati değeri açısından büyük önem taşımaktadır. Yine herhangi bir düşme tehlikesine yönelik de aniden kapatılabilecek bir yapıyı barındırıyor olması, hasta ve yakınları için konforlu bir kullanım yaratacaktır. Hasta karyolası özellikle de çocuk ve yaşlılar için sıklıkla tercih edilen ürünler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Elektrikli Hasta Yatakları

Hasta karyolasının yanı sıra hastanın konforunu büyük ölçüde tamamlayabilen bir diğer ürün ise elektrikli hasta yatağıdır. Tercihe göre 1 motorlu hasta yatağı, 2 motorlu ya da 3 motorlu şeklinde üretilen elektrikli hasta yatakları, özellikle de tek başına kalmak durumunda kalan hastalar için ve hastanın yanında bulunan refakatçiler için çok büyük bir öneme sahiptir. Kumanda ya da yatak kenarında kullanılan tuşlar ile hastanın rahat olabileceği pozisyonlar ayarlanabilmekte, bu süreç içerisinde ne tedavi gören hasta ne de ona yardım eden yakını sıkıntı çekmemektedir. Hastanın tamamen isteğine göre kademe kademe açılara gelebilen elektrikli hasta yatağı, yemek yeme sırasında, kitap okuma sırasında, gazete okuma sırasında veya televizyon izleme gibi durumlarda tamamen hastanın isteğine göre şekil alarak büyük ölçüde konforunu sağlamakta ve hastaya krallar gibi bakılma imkanını sunmaktadır. Aynı zamanda hasta yatağı için önemli olan unsurlardan birisi de yatağın sahip olduğu tekerleklerin ayarında olması ve freninin sağlam bir şekilde işlev görmesidir. Tekerlekli yatakla dilediği şekilde yerleşimi sağlanan yataklar , hastaya her türlü rahatlığı sağlamayı amaç edinerek üretilmekte ve hastanelere, kliniklere gönderimi sağlanmaktadır.

Ev Tipi Hasta Yatağı ve Ev Tipi Hasta Karyolası

Hastane ve kliniklerin yanı sıra, evde bulunan hastalara özel olarak da üretilen ürün, ev tipi hasta yatakları ve ev tipi hasta karyolası olmaktadır. Ev tasarımına uygun, ister ahşap ister döşeme şeklinde üretimi yapılan hasta yatakları ve ev tipi hasta karyolası hastane ortamında bulunmayan fakat hasta olması sebebiyle gününün çoğunu yatağında geçiren hastaların konforlu bir yaşam sürmesi için özel olarak tasarlanmakta ve kullanıcıya sunulmaktadır. Bu yatak ile hasta hem kendi evinde olma fırsatı yakalamakta hem de son derece konforlu yatağı ile her türlü isteğini tek başına yapabilmektedir.

Hasta yatakları, elektrikli hasta yatakları, hasta karyolası, ev tipi hasta karyolası ya da ev tipi hasta yatakları gibi birçok ürünün yer aldığı firmamızda, ürünleri satın almak gibi bir mecburiyetiniz de bulunmamaktadır. Biz firma olarak dilediğiniz yatağın kiralanma fırsatını da sizlere sunmakta ve hastalarınızın konforunu her şeyden önce düşünmeyi kendimize amaç edinmekteyiz.

https://www.marmaramedikal.com/

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post