Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

Havalı Yatak Nedir?

December 12 2019

 

İnsan vücudunda oluşması muhtemel yaraların önüne geçmek ve kontrollü bir bakım süreci sağlamak adına üretilen özel yatak modellerine havalı yatak adı veriliyor. Boru tipi ve baklava tipi havalı yataklar olmak üzere iki ana gruptan bahsetmek mümkün ve elbette manuel ve motorlu sistemler de yine bu yatak modelleri dahilinde ele alınabilir.

Havalı yatak, işlevsel olmasının yanı sıra hasta bakımını da çok daha profesyonel bir boyuta taşıyor. Bu yatakları hastanelerde ve bakım evlerinde olduğu gibi yaşam alanlarınızda kullanmak da mümkündür. Kurulumu ve kullanımı kolay olan yataklar, aynı zamanda minimal de bir yapıya sahip ve söndürüp katladığınız takdirde muhafaza etme konusunda da sıkıntı yaşamayacaksınız.

Havalı Yatak Ne İşe Yarar?

Basınç dağıtma eylemini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmek ve vücuda göre şekil almak, bu yatak modellerinin asli görevidir ve bu görevi de kusursuz bir şekilde yerine getirdiklerini belirtmek gerekiyor. Havalı yatak nedir? Sorusuna yanıt verdikten sonra ne işe yarara sorusu ile de muhatap olmak istedik. Vücutta oluşacak yaraların önlenmesinde riski en aza indirgeyen yatak modelleridir.

İnsan vücuduna göre özel olarak dizayn edilen bu yataklar sayesinde bakım sürecinde yara oluşumu gibi bir durum söz konusu hale gelmez ve hastanın hareket alanı da normale oranla çok daha geniştir. Gündelik hayattaki ihtiyaçların büyük bir kısmı da yine bu yatakların üzerinde giderilebiliyor.

Manuel Kontrol-Kumandalı Sistem

Motorlu sistemlerden faydalanmak istemiyorsanız eğer sizler de manuel yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Bir pompa yardımı ile şişirebileceğiniz bu yataklar, kullanım tamamlandıktan sonra katlanarak muhafaza ediliyor. Yatağın şekil alması için ellerinizi kullanabilirsiniz ve herhangi bir kumandalı sistem durumu da söz konusu değildir.

Motor barındıran sistemlerde ise kumanda paneli devreye giriyor ve yönetimi bu küçük kumanda ile birlikte daha sorunsuz bir hale getirebiliyorsunuz. Tek bir tık ile hastanın baş kısmını ya da ayak bölgesini ayarlayabilirsiniz. Fiyatları diğer modellere kıyasla elbette çok daha pahalı ancak kullanım kolaylığı sunması bakımından bir adım önde yer alıyor.

Havalı Yataklar Kiralanabilir mi?

Havalı yatak kiralama hizmeti sunan sayısız firma var. Bu firmalar aynı zamanda satış işlemlerini de gerçekleştiriyor ancak uzun süreli bir kullanıma ihtiyacınız yoksa kiralamak tabii ki daha mantıklı ve doğru olacaktır. Fiyatlar konusunda net bir bilgi vermek ne yazık ki mümkün değil çünkü marka ve modele göre bu rakamlar değişiklik gösteriyor ve artabiliyor ya da azalabiliyor.

Hasta bakımında önemli bir yere sahip olan havalı yatak modelleri ile birlikte sizler de bu süreci daha profesyonel bir seviyeye taşıyabilir ve hastalarınıza ekstra konfor vaat edebilirsiniz. Fiyatları ve kiralama seçeneklerini incelemek için firmalar ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

https://www.marmaramedikal.com/

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post